+90 216 450 13 65 info@artika.com.tr
St. Pulcherie – Cephe Restorasyonu

St. Pulcherie – Cephe Restorasyonu

Artika Yapı Mimarlık olarak, St. Pulcherie cephe restorasyonu projemizi, tarihi ve kültürel değerlerin korunmasını ön planda tutarak gerçekleştirdik. Bu projede, yapının orijinal özelliklerini koruyarak modern restorasyon tekniklerini ve malzemelerini kullandık. Bu yaklaşım, yapının uzun ömürlü olmasını sağlarken aynı zamanda tarihi dokusunu ve estetiğini de korudu.

Pierre Loti – Beyoğlu Zeminler

Pierre Loti – Beyoğlu Zeminler

Pierre Loti – Beyoğlu Zeminler projesi, okul öğrencilerinin ihtiyaçları ve konforu gözetilerek gerçekleştirildi. Bu restorasyon ve yenileme çalışması, öğrencilerin okulda geçirdikleri zamanı daha verimli, güvenli ve keyifli hale getirmeyi hedefledi. Bahçenin yeniden düzenlenmesi, öğrencilerin dinlenme, oyun ve sosyal etkinlikler için kullanabilecekleri bir alan oluşturdu.

Notre Dame de Sion – Sınıflar

Notre Dame de Sion – Sınıflar

Bu projede, okul sınıflarının yeniden düzenlenmesi ve modernize edilmesi gerçekleştirildi. Öğrencilerin ihtiyaçlarına ve konforuna odaklanan bu proje, öğrenme ortamını daha işlevsel, verimli ve çağdaş hale getirmeyi hedefledi. Sınıfların yeniden tasarımı, öğrencilerin eğitim süreçlerine en iyi şekilde katılımını sağlamak için düşünüldü.

St. Joseph – C Blok Fırın Binası

St. Joseph – C Blok Fırın Binası

1913 yılında inşa edilen ve 1950’li yılların sonuna kadar okulun ekmek ihtiyacını karşılayan bina restore edilerek öğrenci kulübü olarak yeniden kullanıma açıldı. Binanın ana taşıyıcı sistemi ve dış duvarları korunurken, döşeme ve çatı kaplama malzemeleri restore edilerek yeniden kullanıldı. Bina LEED v4 Building Design and Construction kategorisinde Gold seviyesinde sertifika almaya hak kazanmıştır.

Palazzo Dei Dragomanni

Palazzo Dei Dragomanni

İstanbul Beyoğlu’nda 19. yüzyılın ilk yarısındayapılmış olan Palazzo dei Dragomanni, İstanbul’daki İtalyan Okulları ve İtalyan Büyükelçiliği personelinin kullanımı için yeniden işlevlendirilmesi amacı ile restore edildi. Toplam alan 750 m2

Saint Joseph Lisesi – Caporal Evi

Saint Joseph Lisesi – Caporal Evi

Saint Joseph Lisesi Caporal Evi Restorasyon Projesinde tam kapsamlı restorasyon yapılarak binanın içi ve dışı yeniden kullanıma kazandırıldı. Şu an öğretmenler için yemekhane ve etüt merkezi olarak kullanmaktadır.

Saint Joseph Küçük Prens

Saint Joseph Küçük Prens

Küçük Prensle ilgili iki adet binayı içeren proje. Binalar Ortaokul ve Lise binalarıdır. Samandıra’da bulunan bu binaların genel bina bakımı, boyası, bahçele ve diğer düzenlemeleri yeniden yapıldı.

Saint Joseph 2019

Saint Joseph 2019

Saint Joseph 2019 yılı restorasyon projesinde daha önce yapılmış benzer bir işteki gibi diğer restorasyonların yanında çatı bölümü komple yenilendi. Bir çatının altı çatı askıya alınarak restore edildi, ahşapları değişti.

Saint Joseph Lisesi – Restorasyon ve Renovasyon

Saint Joseph Lisesi – Restorasyon ve Renovasyon

St. Joseph Lisesi’ nin İstanbul Moda’ da bulunan kampüsü içerisinde ana idari binanın Acil Durum Senaryoları’ da dikkate alınarak restore edilmesi, okul bahçe alanı içerisinde uluslararası standartlar dikkate alınarak koşu pisti, basketbol ve voleybol oynama alanlarını da içeren çok amaçlı spor sahası ve halı saha imalatları 2014 yılı içerisinde gerçekleştirilmiştir.

2015 yılı içerisinde D – Blok ve Okul Misafirhanesi ile Arka Bahçe peyzaj alanları yeniden planlanmış, bahçe sahası içerisindeki imalatlar tamamlanarak teslim edilmiştir. D Blok restorasyonu ise halen devam etmektedir.

Yine 2015 yılı içerisinde Ana Bina çatı katı taşıyıcı sistemi, askıya alınarak yenilenmiş, bu alan içerisinde resim ve müzik atölyeleri oluşturulmuştur.

Notre Dame De Sion Lisesi – İdari Bina Restorasyonu

Notre Dame De Sion Lisesi – İdari Bina Restorasyonu

Notre Dame de Sion Lisesi tarihi binası içerisinde, idari bölümlerin görsel tasarım anlamında etkileyici, daha fonksiyonel ve günümüz teknolojik altyapısına daha uygun hale getirilebilmesi amacı ile tasarlanmış ve uygulanmıştır.

ST. PULCHERIE

ST. PULCHERIE

Bu proje, St. Pulcherie Fransız Lisesinin çeşitli iç ve dış mekanlarının yeniden düzenlenmesini içeriyor. Bu alanlar arasında, okulun sergi alanı, koridorları ve bahçe ve basketbol sahası gibi diğer genel kullanım alanları bulunuyor. Bu mekanların yeniden düzenlenmesi, modern eğitim standartlarına uygun hale getirilmesini ve öğrencilerin ihtiyaçlarına yanıt vermesini hedefledi.