+90 216 450 13 65 info@artika.com.tr
Deniz Akvaryum İnovasyon Merkezi

Deniz Akvaryum İnovasyon Merkezi

Blockchain girişimcilerinin desteklenmesine, özel sektör ve kamu kurumlarının birlikte kullanabildiği blockchain hizmetlerinin geliştirilmesine ve banka müşterilerinin en yeni finansal teknoloji ürünlerini kullanabilmesine olanak sağlayacak DenizBank’ın inovasyon ofisi Deniz Akvaryum Esentepe’de Denizbank Genel Müdürlük Binasında bulunmaktadır.

Akbank Yemekhane

Akbank Yemekhane

Akbank yemekhane, Sabancı Holding’in ana binasında bulunmaktadır. Akbank kulenin altında Akbank’ın kullandığı yemekhanedir. Yenileme ve restorasyon projesi dahilinde düzenlemeler gerçekleştirilmiştir.

Kolektif House Maslak 42 Vodafone IT Ofisleri

Kolektif House Maslak 42 Vodafone IT Ofisleri

Kolektif House Maslak 42’nin içierisindeki Vodafone katı, Proje alanı tamamen bir kattır ve 750 m² dir.
Vodafone İnovasyon Merkezi olarak da geçmektedir.

Proje Ofisi: Kontra Mimarlık
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
Tasarım Ekibi: Gülşah Cantaş, Cengiz Bozal, Hacer Doğan
İşveren: Kolektif House, Vodafone
Statik Projesi: Artika Yapı Mimarlık
Elektrik Projesi: Artika Yapı Mimarlık
Fotoğraf: Emre Dörter
İnşaat Bitiş Yılı: 2018
Toplam İnşaat Alanı: 10,807 m²

Kolektif House Maslak 42

Kolektif House Maslak 42

Kolektif House Maslak 42 Projesi toplam 3 kattan oluşuyor. 6. 7. ve 8. Kat toplam inşaat alanı 10.000m²

YER:MASLAK/ISTANBUL
MÜŞTERİ:KOLEKTIF HOUSE
İŞBİRLİKÇİLER:KONTRA/MEYİR GABAY/SİNEM YILDIRIM
YAPIMCI:ARTİKA
PROJE:TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA GİTTİKÇE YAYGINLAŞAN YENİ NESİL PAYLAŞIMLI OFİSLERİN İSTANBUL’DAKİ ÖNCÜ ÖRNEKLERİNDEN KOLEKTİF HOUSE’UN MASLAK’TAKİ YENİ YERLEŞKESİ, KONTRA MİMARLIK TARAFINDAN PROJELENDİRİLEREK HAYATA GEÇİRİLDİ. ESKİ BİR OTEL VE ALIŞVERİŞ MERKEZİ YAPISI OLAN 42 MASLAK’IN BEŞ KATINDA, TOPLAM 10.000 METREKAREYE YAYILAN PAYLAŞIMLI OFİSLER TAMAMLANARAK KULLANICILARINA HİZMET VERMEYE BAŞLADI. GİRİŞİMCİLERE, SERBEST ÇALIŞANLARA VE ŞİRKETLERE YARATICI, VERİMLİ, SOSYAL VE EKONOMİK ÇALIŞMA ALANLARI SUNAN KOLEKTİF HOUSE’UN MASLAK OFİSİ, YİNE KONTRA MİMARLIK TARAFINDAN TASARLANAN LEVENT OFİSLERİ İLE BİRLİKTE ÜÇÜNCÜ VE EN BÜYÜK YERLEŞKESİ OLMA NİTELİĞİ TAŞIYOR. MASLAK OFİSİ İÇİN, BÜNYESİNDE YER ALAN FARKLI YATIRIMCI VE START-UP EKİPLERİN YANI SIRA, SEMTTEKİ KURUMSAL ÇALIŞANLARIN VE KOBİ’LERİN İHTİYAÇLARINA DA HİTAP EDECEK BİR MEKÂN TASARIMI UYGULANDI. AYNI BİNADA YER ALAN VODAFONE IT OFİSLERİ DE KONTRA MİMARLIK TARAFINDAN TASARLANDI.

Heramis Tatil Köyü

Heramis Tatil Köyü

Heramis Termal Tesisi diğer adı ile Heramis Tatil Köyü projesi iki büyük bölüm halinde yaklaşık 10.000 m² ye yayılan bir alandan oluşuyor.
Projenin içerisinde havuz cafe, ana bina, sosyal tesisler, 3800 m² lik bir termal tesis gibi çok çeşitli muhtelif bölümler mevcut.

Heramis Konut

Heramis Konut

Proje kapsamında Heramis’e ait bir villa ve villanın müştemilatı bulunmaktadır.

Turk – Fatih Tutak

Turk – Fatih Tutak

Türk Restoran, İstanbul Bomonti’de Now Bomonti’nin içinde bir özel tasarım bir restoran.
Yer: Bomonti / İstanbul
Müşteri: Fatih Tutak
Ortaklıklar: Kontra / ON|OFF Lightning Design

Esenköy Konut

Esenköy Konut

İstanbul’ a en yakın yazlık tatil bölgelerinden Esenköy’ de gerçekleştirilen projede 18 daire ve ticari alandan müteşekkil proje toplam 3200 m2 kapalı alana sahiptir.

Hisar Apartmanı – Suadiye

Hisar Apartmanı – Suadiye

2015 yılı içerisinde grubumuz tarafından tamamlanmış olan HİSAR APARTMANI 18 Daire ve 5 Bağımsız Ticari Alandan oluşmaktadır. 2400 m2 toplam kapalı alan inşaatına sahip binada kapalı otopark için araç asansörü, 150 kwa jeneratör başta olmak üzere modern hayatın tüm gerekleri ayrı ayrı düşünülmüş ve inşa edilmiştir.

Jatomi – Astoria

Jatomi – Astoria

İstanbul Şişli’ de yer alan ASTORIA AVM içerisinde, 2.800 m2’ lik kapalı alanda gerçekleştirilmiş spor tesisi inşaatıdır. Aynı anda 200 kişinin spor yapabileceği şekilde projelendirilen ve uygulaması gerçekleştirilen tesis, genel maksatlı spor alanları, özel ders bölümleri ve buhar odalarından oluşmaktadır.

Jatomi – Trump Tower

Jatomi – Trump Tower

İstanbul Mecidiyeköy’ de yer alan TRUMP TOVER AVM içerisinde, 2.600 m2’ lik kapalı alanda gerçekleştirilmiş spor tesisi inşaatıdır. Aynı anda 200 kişinin spor yapabileceği şekilde projelendirilen ve uygulaması gerçekleştirilen tesis, genel maksatlı spor alanları, özel ders ve VIP bölümleri ile yüzme havuzu ve dinlenme tesislerinden oluşmaktadır.

Jatomi – İstanbul Forum

Jatomi – İstanbul Forum

Bayrampaşa İstanbul Forum AVM içerisinde, 3.600 m2’ lik kapalı alanda gerçekleştirilmiş spor tesisi inşaatıdır. Aynı anda 360 kişinin spor yapabileceği şekilde projelendirilen ve uygulaması gerçekleştirilen tesis, genel maksatlı spor alanları, özel ders ve VIP bölümleri ile spa ve dinlenme merkezinden oluşmaktadır.

WILD Gıda Genel Müdürlüğü

WILD Gıda Genel Müdürlüğü

Alman gıda firması WILD için tasarlanmış olan proje kapsamında; ofisler, soğu hava deposu ve laboratuvar bölümleri mevcuttur. 2011 yılında tamamlanan proje İstanbul – Maslak’ ta yer almaktadır.