+90 216 450 13 65 info@artika.com.tr
Ankara – Ofis Projesi

Ankara – Ofis Projesi

Ankara – Ofis Projesi Kategori: - Ankara , Çayyolu Tüm Projeler Tüm Projeler Proje Hakkında: Ankara – Ofis Projesi Proje...
Sezin Okulları

Sezin Okulları

Artika Yapı Mimarlık olarak, Sezin Okulları’nın yeniden düzenlenmesi ve modernize edilmesi projesini gerçekleştirdik. Bu proje, modüler bir eğitim tarzını desteklemek ve ferah çalışma alanları oluşturmak amacıyla tasarlandı.

Modüler eğitim tarzı, öğrencilere daha esnek ve kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sunmayı hedefler. Bu nedenle, Sezin Okulları projesinde, öğrencilerin bu tür bir eğitim tarzına uygun bir şekilde çalışabilecekleri ve öğrenebilecekleri alanlar oluşturuldu.

Ferah çalışma alanları, öğrencilerin rahat ve verimli bir şekilde çalışabilmelerini sağlar. Bu alanlar, öğrencilerin odaklanmalarını ve öğrenmelerini kolaylaştırır.

Pierre Loti – Öğrenci Yemekhanesi

Pierre Loti – Öğrenci Yemekhanesi

Modern ve vizyoner mimarisi ile gün içinde kademeli olarak 1000 kişiye hizmet verecek şekilde tasarlanan yemekhane binası, dışa dönük çatı sistemi ile doğal gün ışığı kullanıma imkan verirken aynı zamanda dışardan bakıldığında doğa ile bütünleşik bir yapı izlenimi sağlıyor.

Denizbank – Galeri Deniz

Denizbank – Galeri Deniz

Artika Yapı Mimarlık olarak, Denizbank Genel Müdürlük binasında bulunan Galeri Deniz’in dönüşümünü gerçekleştirdik. Bu yenileme projesi, galeriyi modern ve çağdaş bir sergi alanına dönüştürme hedefini taşıyordu.
Galeri Deniz, Denizbank’ın sanatsal etkinliklerine ev sahipliği yapmakta ve bu nedenle yenileme çalışmaları, sanat eserlerinin sergilenmesi ve ziyaretçilerin bu eserleri en iyi şekilde deneyimlemesi için gereken özelliklere odaklandı.

Deniz Akvaryum İnovasyon Merkezi

Deniz Akvaryum İnovasyon Merkezi

Blockchain girişimcilerinin desteklenmesine, özel sektör ve kamu kurumlarının birlikte kullanabildiği blockchain hizmetlerinin geliştirilmesine ve banka müşterilerinin en yeni finansal teknoloji ürünlerini kullanabilmesine olanak sağlayacak DenizBank’ın inovasyon ofisi Deniz Akvaryum Esentepe’de Denizbank Genel Müdürlük Binasında bulunmaktadır.

Kolektif House Levent 5. Kat ve Teras

Kolektif House Levent 5. Kat ve Teras

Artika Yapı Mimarlık olarak, Kolektif House Levent’in 5. katı ve terasının yeniden düzenlenmesi projesini başarıyla tamamladık. Bu proje, İstanbul’un merkezi semtlerinden biri olan Levent’te bulunan bir ofis binasının yeniden düzenlenmesini içeriyor.

Kolektif House Levent, modern çalışma alanlarına ve topluluk oluşturma felsefesine yeni bir soluk getiren bir mekan. 5. kat ve terasın yeniden düzenlenmesi, bu mekanın hem işlevselliğini hem de estetiğini artırmayı hedefledi.

Bu yeniden düzenleme, çalışanların ihtiyaçlarına ve konforuna odaklandı. Aynı zamanda, teras alanı, çalışanların sosyal etkinlikler için kullanabileceği bir alan olarak düşünüldü.

Akbank Yemekhane

Akbank Yemekhane

Akbank yemekhane, Sabancı Holding’in ana binasında bulunmaktadır. Akbank kulenin altında Akbank’ın kullandığı yemekhanedir. Yenileme ve restorasyon projesi dahilinde düzenlemeler gerçekleştirilmiştir.

Kolektif House Maslak 42 Vodafone IT Ofisleri

Kolektif House Maslak 42 Vodafone IT Ofisleri

Kolektif House Maslak 42’nin içierisindeki Vodafone katı, Proje alanı tamamen bir kattır ve 750 m² dir.
Vodafone İnovasyon Merkezi olarak da geçmektedir.

Proje Ofisi: Kontra Mimarlık
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
Tasarım Ekibi: Gülşah Cantaş, Cengiz Bozal, Hacer Doğan
İşveren: Kolektif House, Vodafone
Statik Projesi: Artika Yapı Mimarlık
Elektrik Projesi: Artika Yapı Mimarlık
Fotoğraf: Emre Dörter
İnşaat Bitiş Yılı: 2018
Toplam İnşaat Alanı: 10,807 m²

Kolektif House Maslak 42

Kolektif House Maslak 42

Kolektif House Maslak 42 Projesi toplam 3 kattan oluşuyor. 6. 7. ve 8. Kat toplam inşaat alanı 10.000m²

YER:MASLAK/ISTANBUL
MÜŞTERİ:KOLEKTIF HOUSE
İŞBİRLİKÇİLER:KONTRA/MEYİR GABAY/SİNEM YILDIRIM
YAPIMCI:ARTİKA
PROJE:TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA GİTTİKÇE YAYGINLAŞAN YENİ NESİL PAYLAŞIMLI OFİSLERİN İSTANBUL’DAKİ ÖNCÜ ÖRNEKLERİNDEN KOLEKTİF HOUSE’UN MASLAK’TAKİ YENİ YERLEŞKESİ, KONTRA MİMARLIK TARAFINDAN PROJELENDİRİLEREK HAYATA GEÇİRİLDİ. ESKİ BİR OTEL VE ALIŞVERİŞ MERKEZİ YAPISI OLAN 42 MASLAK’IN BEŞ KATINDA, TOPLAM 10.000 METREKAREYE YAYILAN PAYLAŞIMLI OFİSLER TAMAMLANARAK KULLANICILARINA HİZMET VERMEYE BAŞLADI. GİRİŞİMCİLERE, SERBEST ÇALIŞANLARA VE ŞİRKETLERE YARATICI, VERİMLİ, SOSYAL VE EKONOMİK ÇALIŞMA ALANLARI SUNAN KOLEKTİF HOUSE’UN MASLAK OFİSİ, YİNE KONTRA MİMARLIK TARAFINDAN TASARLANAN LEVENT OFİSLERİ İLE BİRLİKTE ÜÇÜNCÜ VE EN BÜYÜK YERLEŞKESİ OLMA NİTELİĞİ TAŞIYOR. MASLAK OFİSİ İÇİN, BÜNYESİNDE YER ALAN FARKLI YATIRIMCI VE START-UP EKİPLERİN YANI SIRA, SEMTTEKİ KURUMSAL ÇALIŞANLARIN VE KOBİ’LERİN İHTİYAÇLARINA DA HİTAP EDECEK BİR MEKÂN TASARIMI UYGULANDI. AYNI BİNADA YER ALAN VODAFONE IT OFİSLERİ DE KONTRA MİMARLIK TARAFINDAN TASARLANDI.

Heramis Tatil Köyü

Heramis Tatil Köyü

Heramis Termal Tesisi diğer adı ile Heramis Tatil Köyü projesi iki büyük bölüm halinde yaklaşık 10.000 m² ye yayılan bir alandan oluşuyor.
Projenin içerisinde havuz cafe, ana bina, sosyal tesisler, 3800 m² lik bir termal tesis gibi çok çeşitli muhtelif bölümler mevcut.

Heramis Konut

Heramis Konut

Proje kapsamında Heramis’e ait bir villa ve villanın müştemilatı bulunmaktadır.

Turk – Fatih Tutak

Turk – Fatih Tutak

Türk Restoran, İstanbul Bomonti’de Now Bomonti’nin içinde bir özel tasarım bir restoran.
Yer: Bomonti / İstanbul
Müşteri: Fatih Tutak
Ortaklıklar: Kontra / ON|OFF Lightning Design

Esenköy Konut

Esenköy Konut

İstanbul’ a en yakın yazlık tatil bölgelerinden Esenköy’ de gerçekleştirilen projede 18 daire ve ticari alandan müteşekkil proje toplam 3200 m2 kapalı alana sahiptir.